Meine Blog-Liste

Dienstag, 18. Dezember 2012

آتش سوزی در مدرسه
سیران یگانی، دانش آموز ١٠ سالەی اهل شین آباد که درسانحه آتش سوزی مدرسەی این روستا دچار سوختگی شدید شده بود روز یکشنبه ۱۹ آذرماه در بیمارستان سینا تبریز درگذشت.

به گزارش منابع ، اداره اطلاعات پیرانشهر برای جلوگیری از بروز اعتراض ها نسبت به عملکرد مسئولان وزارت آموزش و پرورش در بروز سانحەی آتش سوزی این مدرسه، به خانوادەی این کودک ده سال اجازه ندادند تا جنازەی کودکشان را در روستای شین آباد دفن کنند و به همین خاطر "سیران" در منطقەی "پسو" واقع در ٣٥ کیلومتری شهر پیرانشهر به خاک سپرده شد.

به گزارش این منبع، شمار زیادی از نیروهای اطلاعاتی و انتظامی برای کنترل این مراسم در محل به خاکسپاری "سیران یگانی" حضور یافته بودند.
حال سه تن دیگر از دانش آموزان آسیب دیده در این سانحه وخیم است.
علاوه بر این بیش از ٨٠ فعال سیاسی و مدنی کرد با صدور اطلاعەایی با تاکید بر محاکمەی مسئولان مربوطه، خواستار استیضاح فوری وزیر آموزش و پرورش شدند. امضا کنندگان این بیانیه به دلیل "وقوع حوادث بی شمار برای دانش آموزان در مدارس و حین فعالیت‌ها و اردوهای آموزشی و بی‌توجهی وزیر" خواستار آن شدند که حمید رضا حاجی بابایی از سمت وزیر آموزش و پرورش استعفا دهد.http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zPWEN481jVY&noredirect=1#!

http://www.youtube.com/watch?v=ai0s9F3efII 

Keine Kommentare: